Prezentace firmy Scolarest20. 12. 2021 od 16.00 hodin

Na Hromnice o hodinu více!...

Potvrzení o zaplacení školného

Nový dodavatel stravy pro obě budovy od 3. 1. 2022firma Scolarest

Přerušení provozu

Zprovoznění hlavního vchodu Slunečná loukav pondělí 20. 12. 2021

Vánoční cinkání dne 12.12. 2021 ZRUŠENO

Distanční výukav týdnu od 22.11.-26.11.2021

Pravidla pro návrat po nařízené karanténě

Fotografování - náhradní termín7. 12. 2021

provoz Nad řekou

Aktualizace situace provozu pracoviště Slunečná louka

distanční výukav týdnu od 15.11.-19.11.2021

Pozitivní případ covid-19

Listopad, listopad lísteček mi na dlaň pad...

Změna provozní doby od 1. 11. 2021

A je tady říjen

Celoroční projekt ROK STROMŮ

Slunečná louka - přístup do budovy

Termíny třídních schůzek

Začátek nového školního roku

REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍochrana dýchacích cest při vstupu do budovy

Přerušení provozu o prázdninách

Netradiční taneční odpoledne

Výsledky přijímacího řízenípro školní rok 2022/23

ČERVENČervnové večerní hřmění - ryb a raků nadělení

Máje

Ve čtvrtek 26.5. FOTOGRAF v MŠ

KVĚTENKdyž se v máji blýská, sedlák si výská

Úspěch v regionální soutěži ZUŠ ŘevniceLesní bytosti a skřítci

Vyhlášení zápisu pro školní rok 2022/23v termínu 12. 5. 2022

DUBEN nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá

Plavecký kurz4.4. - 13. 6. 2022

Setkání s Romanou Šindlářovouředitelkou ZŠ Lety

Nabídka pracovní pozice

BŘEZEN - za kamna vlezemJestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl

Testy školní zralosti24.3. 2022

Provoz v týdnu od 7.2. - 11. 2. 2022

Jémine, jémine, masopust pomine!

Tvořivé dílny s řezbářem Honzou Merhautem

PF 2022

Obláčky aneb malá vánoční besídka

Sluníčka aneb malá vánoční besídka

Aktuality


9. 9. 2015

"Mazací pátky"

ve třídě Obláčků

Chtěli bychom vás informovat o novince, kterou jsme zavedli od nového školního roku ve třídě starších dětí Obláčků. Vy, co jste si našli čas a přišli na schůzku rodičů, již víte...a pro ty ostatní dovolte v krátkosti:
první mazací pátek máme za sebou. Děti se po skupinkách přesunuly do kuchyně, kde už naše obětavá paní kuchařka Marcelka čekala s připravenými surovinami na pomazánku. Postupně jsme spočítali všechny suroviny, řekli si jejich správné názvy. Přemístili do šlehací mísy a dokonce ručním šlehačem vyzkoušeli míchání. Zaexperimentovali jsme s ochutnávkou bez soli, a se solí. Zjistili na vlastní jazýčky, že sůl je opravdu nad zlato. Naposled jsme doladili chuť miskou nakrájené pažitky , která nám vyrostla na bylinkovém záhonku.
A pak už nastal ten "mazací" okamžik. Obsluhujeme se sami, máme možnost si natřít vrstvu pomazánky podle své chuti. Zelenina hezky barevná taky leží zvlášť a my se obsluhujeme podle toho, nač máme zrovna chuť - rajče, okurka, paprika, nebo všechno dohromady? Dám si přímo na veku, nebo nechám zvlášť? Troufnu si ochutnat něco, co zrovna nemám v oblibě, ale když jsme si sami připravili, nebude chutnat lépe?
Učíme se sebeobsluze, správné skladbě jídla, pracovnímu postupu, trénujeme paměť i předmatické představy. Ale především se učíme pomáhat jeden druhému a vážit si práce jiných.
Na fotkách ve fotogalerii brzy uvidíte, že tohle děti opravdu baví, když si mohou sáhnout, ochutnat, zamíchat, přidržet, rozdat, namazat...
Doporučujeme vyzkoušet i doma!

21. 9. 2015

Dělání, dělání všecky smutky zahání

hudební pořad v mateřské škole

V pátek jsme si ve školce užili zpívání na známé melodie z pohádek. Přijela princezna a byla neposedná a veselá, hledala si ženichy a žádného nechtěla...my jsme jí pomáhali vybírat a přitom jsme zpívali a tancovali a hádali a radili a skoro vůbec jsme neseděli a proto promiňte, že fotky jsou trošku rozmazané. Bylo to první představeni, které hradil Spolek přátel MŠ Lety, paní Kabilková hodně fotila a většinu fotek najdete pod heslem Spolku na rajce.net a my moc děkujeme.

29. 9. 2015

Schůzka rodičů mateřské školky

7. září 2015


29. 9. 2015

Jablíčkové pondělí

21. září 2015


29. 9. 2015

Jablíčkové pondělí

mňam, to jsme se poměli

Od pondělního rána se naše školka rozvoněla jablíčkově. Děkujeme rodičům za splněný úkol z plakátku a mnoho, mnoho přinesených jablíček všech barev, velikostí, chutí a vůní...
Naším cílem bylo dětem ukázat všechny formy, jak se dají jablka konzumovat a především je zapojit do přípravy. A tak jsme v obou třídách krájeli, strouhali, cukrovali. A když bylo připraveno, pekli jsme jablíčková miminka, plnili odšťavňovač a vyrobili si výborný jablečný mošt, nakrájeli tenké plátky do sušičky ovoce a těšili se na výsledek.
Obětavé paní učitelky ještě upekly výborné štrůdly s rozinkami. Odpoledne na školkové terase jsme společně s rodiči ochutnávali naše výrobky, tvořili jablíčkové dekorace, lepili, skládali i vyšívali. Otiskávali a kutáleli, kousali do zavěšených jablek a vytvořili živé jablečné mandaly.
A jen tak povídali a také trošku plánovali příští ročník.
Brzy ve fotogalerii můžete nasát jablíčkovou náladu. Všem, kteří přišli, děkujeme za velkou účast, vždyť společná hra je to nejlepší pro Vaše děti.
Spolku přátel děkujeme za plakáty, nákup listového těsta a jablek.

29. 9. 2015

Logopedická depistáž

v úterý 29. září

Vážení rodiče,
připomínáme, že v úterý 29. září provede v naší mateřské škole logopedickou depistáž Mgr. Barchánková. V šatnách obou tříd jsou vyvěšeny seznamy dětí. Vyšetřeny budou pouze děti u jejichž jména bude Váš podpis jako souhlas.
Cena depistáže je 50,- Kč, plaťe prosím ráno při příchodu do MŠ.

30. 9. 2015

Vítání občánků

v sobotu 3. října

Skupina děvčat z Obláčkové třídy půjde vítat malé letováčky první říjnovou sobotu. Děti se sejdou před sálem U Kafků v 9.45 hodin, samotné vítání začne v 10.00 hodin. Holčičky si přinesou paneku jako miminko a obléknuty budou do krojových šatů, které dostanou v pátek ve školce.
Těšíme se, jak jim to bude slušet, zpívat i recitovat.

5. 10. 2015

Krátká zpráva

z dnešní společné akce

Dnešní dopoledne na cvičáku v Letech bylo opravdu rušno. Společně s Kynologickým klubem Lety jsme uspořádali ukázku výcviku psů i pro děti ze sousedních mateřských škol. Počasí bylo ukázkově příjemné, dětí se sešlo jako smetí a pejskové se chovali skvěle a ukázněně před tak početným dětským publikem. Uvádíme odkaz na téměř profesionální fotky paní Vanžurové, abyste si užili atmosféru společně s námi zde.
Děkujeme kynologům za jejich čas a profesionalitu a těšíme se na další ročník.

12. 10. 2015

Podzim u Sluníček

- kaštánková vycházka

Dnešní chladný, ale slunečný den jsme měli u Sluníček naplánovanou vycházku zaměřenou na vnímání podzimních barev, vůně spadaného listí a sběr kaštanů, šípků a oříšků.
Ve fotogalerii můžete ocenit krásné obrázky, které děti vytvořily z přírodnin, jenž v těchto dnech leží na každém kroku a svými barvami podněcují dětskou fantazii.
Obláčky si vyšly až do letovských sádek, viděly a sáhly si na ryby, ale nestihly se vyfotit...Oběma třídám se povedlo užít si příjemné dopoledne v podzimní přírodě.

15. 10. 2015

Větrný týden

u Obláčků

"Vítr píská písničku, pohladí ti ručičku" to je začátek motivační říkanky, při které cvičíme v našem větrném týdnu. Hledáme společně odpovědi na otázky: Co všechno vítr umí? Jak nám pomáhá nebo škodí? Bojíte se větru? Můžeme vítr slyšet? Kam asi chodí vítr spát? Umíme si vítr sami vyrobit ve třídě?A přitom: tancujeme jako vítr, foukáme do zavěšených listů, malujeme rozfoukané stromy, vyrábíme si každý svůj větřík Petřík na cvičení, zkoušíme, jaké to je, když se ovíváme kusem papíru, nebo fénem, nafoukneme si balónky od Terezky nafukovacím pístem a především jsme sami v pohybu... stejně jako podzimní vítr...

18. 10. 2015

Dýňování


18. 10. 2015

Vážíme si

Vaší pomoci

Vážení rodiče a přátelé školy,
děkujeme za Váš čas a účast na sobotní brigádě. Vážíme si toho, že nám pomáháte realizovat naše záměry. Naše snaha směřuje k tomu, aby se část naší i když malé zahrady, stala koutkem k pěstování, pozorování zákonitostí přírody i tvořivým hrám s přírodními materiály jako jsou dřevo, voda, hlína, oblázky... nápadů máme ještě dost a věříme, že s vaší pomocí se nám podaří je v průběhu času zrealizovat.
K loni založeným záhonkům tedy letos přibyl krásný kompostér z darované kulatiny od pana Bolarta. Naši tatínci jsou skutečně zruční a práce jim šla jako po másle. Maminky s dětmi hrabaly, stříhaly a zametaly. Také byl čas jen tak poklábosit, podělit se o naše starosti i radosti.
O vynikající gastroservis se postarala Jitka s Marcelkou. V soutěži polévek zvítězila cibulačka se sýrem a tousty nad bramboračkou. Cibule v polévce vyrostla už na našich záhonech. Děti zjara zasadily a na podzim vytrhaly, usušily.
Nezbývá tedy než poděkovat:
všem rodičům, kteří dorazili
panu Bolartovi za dřevo i organizační profesionalitu
zaměstnancům školky za jejich čas a obětavost
paní Kabilkové za fotografování a uložení fotek
maminkám, které poslaly občerstvení ke kávě a čaji
DĚKUJEME.
Fotografie k prohlédnutí na rajce.net pod heslem Spolku.

22. 10. 2015

Výlet do Bukové

- naše dýňování

Dýně, kam se podíváš...tak by se dal charakterizovat náš středeční výlet do Bukové u Příbrami. Jak je patrné z fotogalerie, děti i zaměstnanci školky si užili příjemné dopoledne v útulném prostředí Čechovy stodoly. Dýchla na nás pravá podzimní atmosféra. Moc se nám tu líbilo. Vzhledem k tomu, že cesta není daleká, slíbili jsme si, že sem se ještě určitě někdy vrátíme.
Děkujeme Spolku přátel MŠ Lety za uhrazení utobusu. K dýňovému ochutnávání a hraní se ještě vrátíme i ve školce. Zkusíme uvařit a hlavně ochutnat dýňovou polévku a usušit vlastní semínka. Ta si schováme, až se nás jaro zeptá, co jsme dělali na pozim...A my budeme dobře připravení...

30. 10. 2015

Fotografování v MŠ

ve středu 4.11. dopoledne

Vážení rodiče,
ve středu 4. listopadu dopoledne přijede do mateřské školy FOTOGRAF MgA. Štěpán Hon.
Na nástěnkách v šatnách obou tříd jsou seznamy dětí k podepsání Vašeho souhlasu. Všechny informace najdete přímo na webových stránkách pana fotografa, kde vznikne skrytá webgalerie, kde si budete moci fotografie prohlédnout a rozhodnout se, zda chcete sadu fotografií, kalendář, fotoobraz nebo leporelo.
Adresa k přihlášení:
www.myAlbum.cz
kód Obláčků: CZ7631830000
kód Sluníček: CZ6436010000
Přihlašovací údaje získáte tak, že pošlete prázdný email s kódem vaší třídy v předmětu zprávy na adresu registrace@myAlbum.cz
Pan fotograf je držitelem 3. ceny Czech Press Photo v roce 2014.

8. 11. 2015

Posvícení na návsi

v sobotu 7. listopadu

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na vystoupení dětí na Svatomartinské posvícení. Sejdeme se v 13.30 hodin na letovské návsi. Máme připravené pásmo říkadel, písniček a tanečků. Do našeho společného pásma je zakomponována i ukázka práce tanečního kroužku.
My jsme tento týden v obou třídách věnovali tématu Sv. Martina a s ním spojenými lidovými tradicemi a zvyky. Děti si namalovaly a vyrobily svého bílého koně, ve čtvrtek a v pátek se školka rozvoněla vlastnoručně upečenými posvícenskými koláči, hrály si se slovy, která k posvícení patří, jako jsou jitrnice, jelita, řezník, koláče, pekáče, povidla, drobenka. Všichni jsme cvičili v rytmu koňských podkoviček a vysvětlili jsme si význam některých pranostik i když bohužel některé zůstávají jen pranostikami z minulosti. Skutečnost s počasím je při pohledu z okna naprosto jiná. Už mnoho let jsme neviděli Martina, který by s sebou přivezl sněhovou nadílku...
Ale my se těšíme se na společnou posvícenskou náladu v sobotu odpoledne.
V podvečer Spolek přátel MŠ Lety pořádá pro děti lampionový průvod s překvapením.

9. 11. 2015

Jak jsme si užili

Posvícení

Máme za sebou první vystoupení na veřejnosti v novém školním roce. Je třeba pochválit všechny děti za předvedené výkony. Z Vašich ohlasů je patrné, že jste ocenili naši snahu tancovat, zpívat a recitovat především pro radost. Věříme, že jsme přispěli k dobré náladě letovského posvícení. Díky velmi teplému počasí mohly vyniknout naše krásně modré šaty a sukničky, doplněné o nově ušité šátky opět z dílny paní Mařánkové. Ve fotogalerii je pro vás malá ukázka, ostatní na rajce.net pod heslem Spolku.

16. 11. 2015

Šli jsme dlouho pěšky

uspali jsme ježky

Poslední tři týdny listopadu v obou třídách se věnujeme tématu o přípravě zvířátek i celé přírody k zimnímu spánku.
U Obláčků děti využily slunečného dopoledne k vycházce do dobřichovického parku. Kde jinde najít vhodnější místo k uspání ježků, než v hromadě spadaného listí pod velkým stromem?
Uspávali jsme malé ježečky, vyrobené z bramborové půlky a koření. Vzali jsme si na pomoc hrábě a tak jsme brzy vytvořili vhodnou zimní skrýš pro naše ježky. Zahrabali jsme je do listí a od té chvíle spí a spí...Nezapomněli jsme ani na ukolébavku"Spi ježečku spi, zavři očka svý."
Ve čtvrtek nás přijde navštívit myslivec - pan Tříska. Bude to naše první setkání s povoláním z řad rodičů. Dozvíme se zajímavosti ze života zvířat, která žijí v lese a na poli ať už patří k zimním spáčům, nebo ne.
Celé zvířátkové téma uzavřeme shlédnutím filmu Tajemství stromů ve Sférickém kině, které k nám přijede ve příští čtvrtek.

23. 11. 2015

Větrníkový den

na podporu nemocných dětí

Rok se sešel s rokem a my jsme už podruhé podpořili děti, nemocné cystickou fibrozou. Tato akce probíhá každoročně dne 21. listopadu, kdy se Česká republika připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrozu.
Letos vyšel tzv. Větrníkový den na sobotu, ale my jsme si své větrníčky vyrobili už v pátek. Ve fotogalerii můžete porovnat, jak jsme zdokonalili techniku výroby zvláště U Obláčků oproti loňskému roku. Letos jsme vyrobili přímo větrné mlýny - funkční pohyblivou hračku, ze které jsme měli opravdovou radost. Také jsme si uvědomili, jak důležité je pro náš život právě zdraví.

26. 11. 2015

Sférické kino


26. 11. 2015

Sférické kino

nová zkušenost pro děti

Dnes jsme měli pěkný zážitek. Přijelo Sférické kino. Byli jsme moc zvědaví, jaké to bude. Je to vlastně velká nafukovací kupole, do které je vháněn vzduch a film je promítán do celého prostoru tohoto stanu. Projekce byla tak věrohodná, že děti vykřikovaly: "my letíme, točíme se ?". Nad hlavami nám poletovaly světlušky, podívali jsme se do koruny stromů, viděli jsme, kudy přes kořeny putuje do celého stromu vláha i minerály. Bylo všechno plastické, barevné a moc příjemné pozorovat udivené oči dětí...
Z obavy, že se kupole nevejde do modré třídy, využili jsme možnosti pronájmu Sokolovny.
Omlouváme se, ale fotky nemáme. Pro samé zážitky nebyl čas. Bylo nás celkem 46 a všichni jsme si to hezky užili. Děkujeme Spolku přátel MŠ Lety za proplacení faktury.
Vaše Sluníčka i Obláčky

26. 11. 2015

Adventní tvoření

v pondělí od 16.00 hodin

Vážení rodiče,
máme před sebou první adventní neděli a tím i krásný předvánoční čas. Čas plný očekávání, těšení a vzájemné blízkostií...
Chceme vám umožnit trošku tvořivosti a trošku společných zážitků na samotném začátku adventního času.
Zveme vás do mateřské školy. Vytvoříme vánoční drobnosti, ochutnáme vánoční čaj a popovídáme o všem, na co nemáme v každodením shonu čas...

5. 12. 2015

Náš první adventní týden

O prvním adventním týdnu jsme nezaháleli...
Hned v pondělí jsme pořádali tvořivou dílnu. Váš zájem byl takový, že naše malá školička praskala ve švech...V jedné třídě se tvořilo, ve druhé občerstvovalo a ti menší si mohli pohrát. Hodné maminky nezapomněly vzít s sebou "něco na zub" naše děvčata v kuchyni upekla výborný jablkový perník a děti pomohly se zdobením. Paní Druzescu přinesla pravý Sacher, kterým si druhý den paní učitelky zlepšovaly náladu. Děkujeme!
Jsme rádii, že tvoření vás baví a příští rok se zamyslíme nad organizací, abyste se nemuseli tísnit...
Ve čtvrtek se Obláčky vypravily na návštěvu ke kováři panu Větrovcovi do Dobřichovic. Tam to prý vonělo čertovinou, kterou můžeme zahlédnout i v očích některých chlapců ve fotogalerii. Pan kovář přímo před dětmi ukoval funkční zvonek a několik podkoviček, které si přinesly s sebou do školky. Bylo to naše další setkání s tradičním řemeslem.
No a v pátek zazvonil zvoneček, zarachtaly řetězy a vstoupila k nám návštěva. Mikuláš, čert a anděl. Předvedli jsme, co umíme zazpívat a zarecitovat, někteří slíbili, že na zlobení zapomenou a pak následovala nadílka. Mikuláš si připravil koš plný zdravých dobrot a co by to bylo za čerta, kdyby nepřinesl pekelné uhlí? Báli jsme se jen maličko, každý se chtěl s čertem vyfotit s vypláznutým jazykem.
Malou ukázku fotek máte ve fotogalerii a tu větší část na rajce.net pod heslem Spolku.
Od pondělí nás čeká příprava vystoupení u Kapličky a také příprava výrobků na vánoční jarmark.

8. 12. 2015

Vánoce, Vánoce, svátky našich dětí

stříbrná hvězdička nad domovem letí

Vážení rodiče,
dovolujeme si vás pozvat na Stříbrnou adventní neděli na letovskou náves. Budou zde probíhat malé adventní trhy. Naše děti celý týden pilně tvoří malé vánoční dekorace, které vám nabídneme společně s občerstvením v našem prodejním ministánku.
Od 16. 00 hodin vystoupí Sluníčka i Obláčky u Kapličky s pásmem koled, říkanek a tanečků.
Přijďte si užít podvečer Stříbrné neděle se svými dětmi. Navážeme na loňskou tradici a těšíme se na společné zpívání.

16. 12. 2015

Strom přání

dnes k nám přišel Ježíšek

Vážení rodiče,
Děkujeme Vám všem, kteří jste přispěli do naší vánoční akce Strom přání. Díky Vám, mohl dnes do školky také přilétnout Ježíšek s nadílkou. Stalo se tak v době, kdy byly děti na vycházce...před obědem nastalo velké divení, radování a rozdělování. Ve fotogalerii budete mít několik fotografií.
Nakoupili jsme kvalitní hračky a nezapomněli jsme ani na knihy. Ve třídě Obláčků byla darovaná částka vyšší, rozhodli jsme se objednat nábytkovou sestavu - hrací obchod. Budeme si hrát na prodavače.
Vážení rodiče, velmi si vážíme Vaší pomoci a spolupráce. Pomáháte nám obohacovat hru dětí a tím napomáhat vzdělávání. Vždyť už všichni víme, že hra je královský způsob učení.

Malá rekapitulace:
SLUNÍČKA
příspěvek : 4. 200,- Kč
přispělo: 12 rodičů

OBLÁČKY:
příspěvek: 10 850,- Kč
přispělo: 16 rodičů

celkem akce Strom přání: 15. 050,- Kč DĚKUJEME

20. 12. 2015

Přání krásných Vánoc

Ať Vám letošní Vánoce přinesou hodně radosti a lásky. A tato vánoční radost ať Vás neopustí po celý nový rok

Vážení rodiče,,
oznamujeme Vám, že provoz mateřské školy končí v úterý 22. prosince 2015 a znovu bude obnoven v pondělí 4.ledna 2016.

4. 1. 2016

Volné místo v MŠ Lety

od 1.1.2016

Ředitelka Mateřské školy Lety oznamuje, že od 1.1.2016 se uvolnilo místo v mateřské škole.
V případě uvolnění místa v mateřské škole v průběhu školního roku zveřejní ředitelka školy tuto informaci vyvěšením na internetových stránkách školy a na úřední desce Obce. Nepřihlásí-li se ve lhůtě deseti dnů od vyvěšení této informace dítě s právem přednostního přijetí (§ 34 odst.4 školského zákona), bude na uvolněné místo přijato dítě, které se na seznamu nepřijatých umístilo nejvýše.
Pokud by se na uvolněné místo přihlásilo více dětí s právem přednostního přijetí, bude rozhodovat datum narození.

8. 1. 2016

Tříkrálové koledování

dnes jsme založili novou tradici

Kašpar, Melichar a Baltazar, to jsou jména tří mudrců, kteří putovali do Betléma se svými dary. Myslíme, že dnes nebylo ve školce jediné dítko, které by jména tří králů neumělo vyjmenovat. Od pondělí jsme se připravovali na dnešní den, kdy jsme se rozhodli převleční za tři krále jít koledovat po vsi. Netušili jsme, jak děti celé téma zaujme, kolik zajímavých her jsme schopni vymyslet a především jak nás podpoří í samotná příroda svojí zimní atmosférou. Zasněžené Lety jako z Ladova obrázku, 44 dětí s úsměvem a koledou na rtech, takové dopoledne jsme dnes prožili. Obešli jsme náves, zazvonili zvonečkem a zahráli příběh "My tři králové jdeme k vám" a nescházel nám ani ten černý vzadu. Na dveře některých stavení isme zakreslili K+M+B a dokonce jsme vykoledovali i nějaké sladkosti. Nová tradice Sluníček a Obláčků byla založena. Posuďte sami ve fotogalerii.
A nám dnešním dnem skončilo vánoční období a začíná veselý čas masopustní...

8. 1. 2016

Autorské čtení

Pohrátky

Čtvrteční dopoledne jsme prožili ve společnosti paní spisovatelky Mgr. Pavly Soletky Krátké. Přišla nám představit svou novou knihu Pohrátky aneb cesta pavoučka Vincka. Autorka knihy bydlí v Letech, je vzděláním pedagožka, s originálním přístupem k výuce, milovnice jazyků - domluví se 7 světovými jazyky a v krvi jí koluje vypravěčská krev...a na reakcích dětí její schopnosti byly znát. Dokázala vykouzlit milou atmosféru a její nádherný projev zaujal i neposedy.
Samotná kniha je ilustrována něžnými až snovými obrázky a na konci každé kapitoly jsou náměty na společné aktivity s rodiči.
Pro nás to byl opravdu mimořádný zážitek a slib k dalšímu setkání, tentokrát i s ilustrátorkou knihy.
Moc děkujeme!
Fotky pro vás ve fotogalerii.

15. 1. 2016

Přednáška pro rodiče předškoláků

v pondělí od 16.00 hodin

Vážení rodiče našich předškoláků,

jelikož se blíží doba zápisů do prvních tříd, pozvali jsme na pondělní odpoledne do mateřské školy školní psycholožku Mgr. Janu Pelinku Doksanskou. Bude hovořit na téma školní zralost - tedy jakým způsobem můžeme podpořit naše předškoláky, aby jejich vstup do první třídy byl co nejsnazší. Jaké dovednosti a návyky pěstovat, jak lze trénovat pracovní zralost nejen při pobytu ve školce, ale i v domácím prostředí, jak připravit své dítě, aby zvládlo přijmout novou roli, která bude vyžadovat určitou míru sebeovládání.
Paní magistra bude rovněž připravena zodpovědět Vaše otázky ohledně testů, které dnes děti absolvovaly.

19. 1. 2016

Návštěva prvních tříd

ZŠ Dobřichovice

Děti ze třídy Obláčků v rámci předškolní přípravy a blížících se termínů zapisů do prvních tříd půjdou ve středu 20. ledna 2016 do dobřichovické základní školy. Budou mít možnost poznat, jak to v prvních třídách chodí, seznámit se s prostředím "velké" školy a prozkoumat, co mají prvňáčci na lavici, v aktovkách a třeba i jaké jsou paní učitelky v první třídě...
Děti budou odcházet v 9. 00 z mateřské školy. S sebou jim dejte batůžek na záda a v něm pití. Svačinu dostanou školkovou, svačit budou až ve škole. Nezapomeňte prosím na teplou a bezpečnou obuv.
Děkujeme.

19. 1. 2016

Tam a zpátky do pohádky -

Sluníčka hrají pohádku

V pondělí si pro nás Sluníčka připravila opravdové překvapení. Pozvali nás na pohádku O dvanácti měsíčkách. V rámci tématu Tam a zpátky do pohádky nacvičili pohádku, připravili kostýmy a kulisy, nechyběly ani hezké písničky, prostě pohádka, jak má být. Každý měl svou roli, všichni se pečlivě připravovali a hráli s velkou chutí. Sluníčka, děkujeme za pozvání a pěkný zážitek ! Pro Obláčky to bylo příjemné rozptýlení v jejich intenzivní přípravě k zápisu.Více ve fotogalerii...

21. 1. 2016

Malá technická univerzita

Stavitel města

Ptáte se, co je to malá technická univerzita?
Je to soubor na sebe navazujících lekcí, které si kladou za cíl vzbudit v dětech zájem o technické obory, pěstovat v nich vztah k reálnému světu.
V úterý děti absolvovaly první díl, který má název Stavitel města. Děti nejdříve vystavěly své město, označily piktogramy významné budovy v něm, nechyběla křižovatka ani kruhový objezd. Potom si svoji stavbu prohlédly hezky zvýšky(hrou na letadlo, co letí nad městem...) a pak dostaly úkol: rozdělit se do skupin a na slepé mapy zakreslit budovy tak, jak jsou postavené v jejich městě.
A my nechtěli věřit svým očím, když i děti ze Sluníček bez nejmenšího zaváhání zvládly budovy zakreslit do map přesně a správně. Učily se nejen děti, ale i paní učitelky.
Proto chceme určitě s univerzitou pokračovat, prohlédněte si ve fotogalerii, jak vypadají letovští "malí stavitelé".
Děkujeme Spolku přátel za proplacení faktury a paní Kabilkové za fotografie na rajce.net.

21. 1. 2016

Masopust

v sobotu 13.15 hodin

Milí rodiče,
zveme vás na letovský masopust.
Přiveďte své děti před mateřskou školu ve 13. 15 hodin. Děti se převléknou do připravených veselých kostýmů a přijdeme na náves malým školkovým průvodem. Každá třída má připravený originální taneček.
Těšíme se na společné zážitky.

26. 1. 2016

Masopust

dokola mě holka pusť

Takový zimní Masopust jsme v Letech ještě nezažili...ten, kdo přišel, určitě nelitoval. Mrkněte na fotogalerii, jak to dětem slušelo. Sluníčka jako sněhuláci a Obláčky veselé barevné maškary.
Na sněhu se nám tancovalo, pod nahama vrzalo a veselo taky bylo.
Děkujeme rodičům, kteří se "nebáli" zimy a přišli nás podpořit velkým potleskem a pochvalami. Jelikož se i dětem letošní finská polka velmi líbila, máme tu příslib na její opakování na oslavě Dětského dne.

2. 2. 2016

Kadeřnice paní Moravcová

co umí naše rodiče

Ve čtvrtek dopoledne proběhne další setkání s povoláním našich rodičů. Do školky za námi přijde obětavá maminka paní Moravcová. Tentokrát bude ukázka atraktivní především pro děvčátka. Třída se promění v malý kadeřnický salón a proběhne praktická ukázka česání, natáčení, foukání, máme dokonce objednávku i na "malé" stříhání. Věříme, že šikovné ruce jedné z maminek přinesou do tříd nadšení z tvořivé práce a možná motivaci k rozhodování: čím bych jednou chtěl(a) být!
Těšíme se a paní Moravcové předem moc děkujeme.

9. 2. 2016

Zdravé nožky

preventivní program ve středu 10.2.

Současné dva týdny v obou třídách patří poznávání lidského těla, péče o naše zdraví a uvědomění si toho, jak je důležité jíst ovoce, zeleninu a naopak pochutnávat si na sladkostech co nejméně...
Ve středu nám fyzioterapeutka Mgr. Markéta Uriánková ukáže, co dělat pro to, aby se dětská noha správně vyvíjela a stala se tak základnou pro zdravou chůzi po celý život. Jelikož pro zdravé nohy je důležitá chůze naboso, vhodná obuv a také cílevědomé cvičení, předvedeme si hravou gymnastiku, jejímž základem je spirální dynamika, cvičením podpoříme správné postavení nohou.
Těšíme se na společné cvičení i poznávání nového.

11. 2. 2016

Zubařka


15. 2. 2016

Den zdravé kočičky

ve čtvrtek 18.2.

Ve čtvrtek 18. 2. si budeme celý den hrát na zdravé kočičky. Čeká nás den plný společných kočičích her, cvičení, motání, zdravého kočičího mlsání a přemýšlení o tom, jak to mají zvířátka se svým zdravím, jest-li je také mohou navštívit zlé bacily a co dělají zvířátka pro to, aby byla zdravá.
Můžeme přijít převléknutí za kočičky a přinést si své vlastní barevné klubíčko. Fousky domalujeme ve školce!
Těšíme se na společné hraní a poznávání.

18. 2. 2016

Krátká zpráva z "kočičího dne"

Náš kočičí den jsme si užili hravě. Byla to pro děti náhrada za karneval, který se nám letos prostě do nabitého pogramu nevešel. Dětem - kočičkám to v nápaditých převlecích opravdu slušelo i klubíček se přikutálelo dost. A my jsme si umotali vlněnou kočičku, zahráli kočičí hry, šlo nám více o obratnost a dodržení pravidel, než o překotné soutěžení. Hodně času jsme i při ranním scházení prožili pěkně na čtyřech v různých zákoutích jako správné šelmičky. U Obláčků si kočky samy vyrobily zdravé mlsání z tvarohu, banánu, slazené medem. MŇAM, to bylo dobré. Zvládli jsme to smlsat pěkně po kočičím, jen jazýčkem, žádné lžíce. A protože se po desáté vyklubalo sluníčko, přesunuli jsme kočičí sportování na hřiště.
Děkujeme maminkám za nápadité kostýmy a děti chválíme za přinesená klubíčka. Brzy ve fotogalerii.

18. 2. 2016

Výlet do divadla Gong

v úterý 23. února

V úterý 23. února v 8. 00 hodin odjedou děti z obou tříd do pražského divadla Gong na představení "Kocour Modroočko".
Cena za představení 90,- Kč/dítě bude hrazena z provozu školy a autobus s bezpečnostními pasy hradí Spolek přátel MŠ Lety. Dejte dětem do batůžku pití se šroubovacím uzávěrem, svačinu dostanou děti školkovou až v divadle.
Věříme, že se svátečně oblékneme, aby nám to v divadle slušelo.

23. 2. 2016

Zahájení předplaveckého výcviku

ve středu 24.2.2016

Třída Obláčků, doplněná o dvě nejstarší děti ze třídy Sluníček zahájí zítra předplavecký výcvik ve Středisku plavecké výuky Příbram.
Přestože jste obdrželi podrobné informace, uvádím znovu to nejdůležitější: Plavat budeme každou středu v těchto termínech:
24.2.
2.3.
9.3.
16.3.
23.3.
30.3.
6.4.
13.4.
celkem 8 lekcí. Přivádějte děti do 8 hodin do MŠ, u autobusu děti nepřebíráme. V batůžku pití, (svačinu dostanou školkovou v autobuse), dále plavky, osušku, boty k vodě. Holčičkám dlouhé vlasy svažte do gumičky. Děti nemohou mít žádné řetízky, náramky.
Vyhřátý autobus na nás bude čekat na parkovišti před bazénem.
Děkujeme a těšíme se na společné sportování.

7. 3. 2016

Nový kroužek

Mladí hasiči pro děti od 5 do 15 let

V pátek dopoledne jsme ve třídě Obláčků přivítali dva čeleny Sboru dobrovolných hasičů, kteří nás přišli pozvat do nově vzniklého kroužku Mladí hasiči. Vyprávěli nám, kde všude hasiči pomáhají, že to není jen u požárů, přinesli na ukázku část své výstroje a tak někteří chlapci si mohli vyzkoušet, jak těžké jsou jejich boty a proč mají dvojitou podrážku, k čemu je hasičská helma a proč má každý hasič tu svoji. Pro kluky z Obláčků už jen příchod dvou mjužů a navíc ještě v uniformách, znamenal atraktivní událost v našem feminizovaném přeškolním světě...
Každý dostal letáček s informacemi pro rodiče a my jen dodáváme, že v jarních měsících bude kroužek probíhat převážně venku a dojde i ke změně neděle za všední den.
Kontakt na pana Ryšavého k zodpovězení Vašich případných dotazů je ve školce.
Děti si odnesly důležitý poznatek, že pomáhat ostatním, když jsou v nouzi, jde, jen když se chce...

13. 3. 2016

Vstávejte, skřítkové holala

ve čtvrtek 10.3. dopoledne

podniknou děti z obou tříd výpravu do lesa za jarními skřítky. V rámci našeho prvního jarního tématu budou děti pozorovat změny v přírodě v souvislosti s předjařím.
Děti z obláčkové třídy budou značit cestu, vyjdou o něco dříve a Sluníčka budou mít za úkol hledat stopy a sejít se v cíli se svými staršími kamarády. Tam vystaví skřítkům, vyrobeným z dřevěných špalíků, lesní obydlí a zazpívají písničky. Po Berounce pošlou vzkaz jaru, že už je načase, aby zavítalo i k nám, že se všichni moc těšíme.

Ve fotogalerii máte moc pěkné fotky...
Potřebujeme: pevné boty i do nepohody
batůžek a v něm pláštěnku a pití

13. 3. 2016

Žlutý - sluníčkový den

v úterý 15. března

Naše přivolávání jara bude pokračovat "žlutým" dnem ve školce. Sluníčková barva jako další symbol jara by měla rozsvítit obě naše třídy. Zahrajeme si sluníčkové hry, povíme si, proč je sluníčko pro náš život důležité, budeme experimentovat se žlutou barvou a zazpíváme : volám tě sluníčko, vyjdi aspoň maličko...
Úkol pro nás všechny je:
přijít v úterý ve žlutém a přinést z domova cokoliv žlutého. Věříme, že si užijete společné přemýšlení a plnění úkolu.

18. 3. 2016

Hledáme vajíčka od velikonočního zajíčka

v pondělí 21. 3. dopoledne

.Zatím jsme nesměle probouzeli jaro s pomocí jarních skřítků, vysázeli osení a pozorujeme, co se děje v hlíně, vyrábíme přáníčka a překvapení na velikonoční stůl...
V pondělí dorazí na školkovou zahradu velikonoční překvapení. Velikonoční zajíček s plnou nůší vajíček. Budeme je hledat ve všech skrýších a pak si nějaká vajíčka namalujeme.
Přejeme si lepší počasí, než v loňském roce, kdy byla opravdu zima, pršelo a poletoval sníh.
Děkujeme obětavým maminkám se Spolku přátel MŠ Lety za jejich čas i ochotu při přípravě překvapení pro naše děti.

23. 3. 2016

Hezké svátky jara

Koleda, koleda, jarní trávo, ať je tady všecko zdrávo! Koleda, koleda travičko, vyskoč oaspoň maličko. A pak ještě výš, udělej nám skrýš.

Náš velikonoční zajíček letos zabloudil, ale cestu na školní zahradu si našla krásná barevná slepička. Ve fotogalerii máte fotky z hledání vajíček i společného tanečku. Větší díl fotek na rajce.net pod heslem Spolku. Paní Moravcové děkujeme za fotodokumentaci a paní Kabilková v roli slepičky byla kouzelná!
Pokud se ptáte, proč jsme letos neutopili Mořenu jako symbol zimy ještě před svátky, tak jako každým rokem, je to proto, že se zúčastníme soutěže o nejpovedenější Moranu regionu Poberouní. Proto bude čekat na svou příležitost do soboty 9. dubna.
Přejeme všem sluníčkové Velikonoce a užijte je hezky pospolu.
Vaše školička

4. 4. 2016

Pohádka ze staré knihy

Divadélko Kopeckých

Naše čtvrteční dopoledne patřilo divadlu. Manželé Kopečtí a jejich originální loutky a kulisy nám tentokrát rozehráli muzikálovou pohádku plnou dobrodružství, písniček a především profesionálního hereckého projevu. Zlý krysák si chtěl pochutnat na staré pohádkové knize a hledal se statečný zachránce...o tom, jak to všechno dopadlo, popovídejte doma s dětmi...
Divadlo bylo hrazeno částečně z prostředků Spolku přátel a částečně z provozu mateřské školy. Ve fotogalerii malá ukázka, ostatní fotky pod heslem Spolku na rajce.net.
Paní Kabilkové děkujeme za fotodokumentaci.

11. 4. 2016

Fond Sidus

přispěli jsme 1 371,- Kč


11. 4. 2016

Odpoledne otevřených dveří

v pondělí 18.dubna

Zveme vás na odpoledne otevřených dveří v pondělí 18.4. 2016 od 14.30 - 16.30 hodin. Ukážeme vám třídy, šatny, koupelny, terasu, zodpovíme Vaše případné dotazy..

Rovněž jsou pro vás připraveny tiskopisy žádostí o přijetí pro školní rok 2016/17.

16. 4. 2016

Naše úspěchy

v regionálních soutěžích

Děti ze třídy Obláčků uspěly v 8. ročníku regionální výtvarné soutěže pořádané ZUŠ Řevnice. Tato soutěž má dlouholetou tradici a naše školka v ní rozhodně není nováčkem, několik ocenění z minulých ročníků už vlastníme.
Letos bylo vyhlášené téma "Divadlo" a my jsmeúspěšně zpracovali naše dojmy z návštěvy pražského divadla Gong. Děti měly možnost shlédnout představení "Z deníku kocoura Modroočka". Pracovaly technikou suchý pastel pod vedením paní učitelky Vosáhlové a Plaché.
Dvě 1. místa v kategorii Předškolní věk získali sourozenci Kindlovi.
Čestné uznání ve stejné kategorii obdržela Kačka Kysnarová.
Všem gratulujeme a těšíme se z jejich úspěchu.

Další soutěž proběhla minulou sobotu, Lety se staly pořádajícím místem v soutěži o putovní pohár - nejhezčí Morana obcí Poberouní.
Naše školková Morana se umístila na pěkném 3. místě.
Hned po vyhlášení byly Morany zapáleny a hozeny do Berounky.
Ve fotogalerii můžete posoudit i konkureční Morany. Nás také potěšilo, že se k nám přidaly i děti, které odešly do základní školy, jak my říkáme "naši absolventi", které mezi námi vždy rádi vítáme. Těší nás, že školka pro ně zůstává místem, kam se rádi vrací.

20. 4. 2016

Policie ČR

ve školce dne 14.4.

V rámci našeho čtrnáctidenního bloku o bezpečnosti, dopravě, integrovaném záchranném systému, absolvují naše děti zajímavá setkání a akce. První z nich byla návštěva tří policistů z Územního odboru pro Prahu - západ. Proběhla beseda v prostorách MŠ, děti si prohlédly uniformu pracovní i slavnostní, mohly si potěžkat pouta, přesvědčit se, že policista má u sebe zbraň, ale z poudra ji může vytáhnout jen v případě zásahu a také trpělivě dětem odpovídali na nejednu záludnou otázku - např. kolik zlodějů se vejde do policejního auta.
Na oplátku děti ukázaly, které dopravní značku znají, co je třeba mít při jízdě na kole nebo v autě, jaká pravidla je třeba dodržovat při přecházení přes přechod.
Závěrem byla možnost posadit se do policejního auta, spustit světelný i zvukový signál.
Děti si odnesly důležitý poznatek, že na policistu se mohou obrátit vždy, když potřebují pomoci.
Ve fotogalerii jen malý vzorek fotografií, ostatní najdete na rajce.net pod heslem Spolku. Paní Kabilkové děkujeme za fotodokumentaci.

20. 4. 2016

Mobilní dopravní hřiště

přijelo za námi 20.4.

Dobrý den, dobrý den, dnes jsme měli "dopravní den".
A užili jsme si ho náramně. Všichni jsme byli zvědaví, jaké překvapení na nás čeká na umělé ploše. Vybaveni ochrannými přilbami a reflexními vestami jsme se už v devět hodin rozdělili na chodce, policisty a řidiče elektroautíček. Dva zkušení instruktoři s píšťalkami suverénně zvládli organizaci i kontrolu nad doržováním všech předpisů. Potěšil nás zájem přihlížejících rodičů, kteří se přišli přesvědčit, jak jsme šikovní v dopravním provozu.
Tohle mobilní dopravní hřiště se opravdu povedlo a my děkujeme Spolku přátel MŠ Lety za proplacení faktury.

26. 4. 2016

Záchranáři na terase MŠ

závěr tématu o bezpečnosti

Ve čtvrtek se školková terasa proměnila v improvizované stanoviště záchranné služby. A naše děti v záchranáře. Stejně jako loni se děti seznámily s obvazovacími technikami, resuscitací, typy nosítek a fixace nemocných v nich. Stejně jako loni děti se zaujetím poslouchaly záchranáře a pak samy plnily praktické úkoly. Nějaké fotografie dodáme, abyste se mohli přesvědčit, jak zdatní a šikovní záchranáři jsou v naší školce.
Děkujeme manželům Zelenkovým za zprostředkování ve spolupráci s Asociací záchranářů ČR.

28. 4. 2016

Čarodějnic plná školka

zařádil si kluk i holka

To vám byl kouzelný a kouzelnický den! Kouzlilo se, tancovalo, chystala se čarodějná dobrota, která musí být trochu slaná, trochu sladká, vymýšlela se čarodějná jména, konala se čarodějná módní přehlídka. A v deset hodin přiletěla na košteti jedna obvzvláště stará a vypečená čarodějnice. Jestlipak ji poznáte?
Jakmile vysvitlo sluníčko, přesunuli jsme se na terasu, upletli na pergole kouzelnou pavučinu, kterou jsme prolézali, na koštěti proletěli, házeli a v pytlech skákali. Prostě čarodějnický den se vším všudy, moc jsme se nasmáli.
Děkujeme paní Klimentové a Kabilkové za pomoc s organizací i fotodokumentaci.

29. 4. 2016

Z knihy Malá čarodějnice

nám přišel číst Pavel Vítek

Ve středu k nám zavítala milá návštěva - zpěvák Pavel Vítek. Jako přípravu na čarodějnický den poznáváme knihu Malá čarodějnice. A jednu kapitolu z této kouzelné knížky nám přišel přečíst Pavel Vítek. Užili jsme si jeho kultivovaný herecký projev a pokračujeme tak v plnění projektu Celé Česko čte dětem.
Děkujeme mamince Honzíka Bartoníčka za zprostředkování této milé návštěvy. Ve fotogalerii máte několik fotek.

17. 5. 2016

Dudácká pohádka

odpoledne pro maminky

Ve čtvrtek odpoledne se naší školkou rozezněly tóny netradičního hudebního nástroje. Přijel k nám herec a dudák Radek Švec se svojí Dudáckou pohádkou. Počasí nevyšlo podle našich představ, museli jsme se tisnit ve třídě Obláčků namísto plánované terasy. Ale když je dobrá vůle, jde všechno. A tak jsme si společně zazpívali, zadupali, popřáli maminkám pěknými básničkami, předali vyrobené dárečky a na cestu domů dostala každá maminka slaný závin z našeho vypěstovanêho špenátu. Ale především jsme byli pěkně spolu. Několik fotek máte ve fotogalerii, většinu pod heslem Spolku na rajce.net.

23. 5. 2016

Byla jedna kukla a ta kukla pukla

vyletěl z ní v širý svět motýl krásný jako květ

V pondělí dopoledne jsme si užili zážitkove učení v pravém slova smyslu. Před našima očima se odehrála mimořádná podívaná. Z kukel se nám vyklubali motýli. Asi před měsícem jsme se pustili do projektu s nejistým koncem. Objednali jsme pro každou třídu několik housenek. V malé krabičce leželi miniaturní červíčci, bez pohybu, moc jsme nedoufali...za několik dní se ukázalo, že se mají čile k světu, housenky začaly růst jako z vody až se vykrmily, obalily pavučinkami a nakonec se zakuklené zavěsily na víčka malých kelimků. Trpělivě jsme čekali. Motýli jakoby věděli, že mají počkat s proměnou na pondělí, až budeme ve školce. Zážitek to byl mimořádný! Pozorovali jsme, jak si načechrávají pomačkaná křídla, jak s nimi nesměle mávají...Teď motýlky přikrmujeme cukrovým nektarem a až se venku trošku oteplí, vypustime je do přírody.
Motýlci pobyli v našich třídách celý týden, a protože jsme měli pocit, že už jsou jim síťky malé, dnes jsme je společně pustili do světa...Sluníčkoví a Obláčkoví motýlci, přejeme vám sťastný motýlí život!

23. 5. 2016

Fotky z výletu

do Pohádkové kovárny

Na fotkách z výletu múžete vidět malou výseč našich zážitků z celodenního výletu. Prostředí bylo opravdu kouzelné a pohádkové, kouzelná víla nám představila všechny místní pohádkové bytosti, mohli jsme se převléknout za princezny, víly, prince a rytíře. Vyřádili jsme se v pohádkovém bludišti, procvičili prstíky s barvami a štětci. K obědu nás čekal řízek přes celý talíř, kaše ani polévka nechyběla. Odpoledne jsme se vydali hledat pohádkový poklad a plnit pohádkové úkoly.
Sluníčka potom odpočívala na trávníku, Obláčky se vydaly pěšinkou za vesnici ke Křížku, zahrát si pohádku O Červené Karkulce. Kulisy byly opravdové, nádherný les v pozadí a nedaleko se pásly srnky...
A pak už zpátky k autobusu a návrat domů.
Sláva nazdar výletu, ani letos jsme nezmokli a už jsme tu! Věříme, že se s Vámi děti podělily o zážitky, kterých bylo moc.

30. 5. 2016

Letovské Máje

v sobotu 28.5. odpoledne

Vážení rodiče,
zveme vás na vystoupení našich dětí na letovských Májích.
Sejdeme se v sobotu ve 13.30 hodin před sálem U Kafků.
Po průvodu na letovskou náves mají děti z tanečního kroužku připraveno pásmo tanečků a společně pak vystoupíme se všemi dětmi.
Těšíme se na sluníčkovou náladu při této slavnosti.
Tak máme za sebou další vystoupení a je třeba pochváliti děti za statečnost, s jakou zvládly čekání na úporném sluníčku, před jehož paprsky nebylo kam se schovat. Pro některé rodiče je to už druhý týden, kdy doprovázejí děti na vystoupení. Vítali jsme občánky, tancovali na Májích a příští neděli děti z tanečního kroužku byly požádány o vystoupení při královském průvodu. Děkujeme rodičům těchto dětí za váš čas při doprovázení dětí.
Brzy ve fotogalerii fotky, jak nám to sluší v kostýmech v letovských barvách.

30. 5. 2016

Oslava Dne dětí

ve středu 1. června dopoledne

Ve středu oslavíme Mezinárodní den dětí a užijeme si zábavné dopoledne na školní zahradě. Přijede za námi žonglér, co sjezdil se svými kousky celý svět a podělí se s námi o své umění. Kdo bude mít zájem, bude se moci přiučit jak se žongluje s kroužky, tenisovými raketami, míčky, kuželkami...Zatančíme si při dětské diskotéce, zasoutěžíme, zazpíváme. Na závěr se odměníme malováním barevných kostek na šedou dlažbu, aby naše terasa byla nejen zastíněná, ale taky barevná a veselá.
Děkujeme Spolku přátel za proplacení faktury, paní Kabilkové za přivezení drobných dárečků a slíbenou fotodokumentaci. Její pomoc je nezištná a především rychlá. Většinou vás fotografie í zastihnou ještě ten samý den v zaměstnání...a vy můžete vidět svoje děti "v akci"
Děkujeme.

6. 6. 2016

Děti čtou dětem

v týdnu od 6. 6. do 10. 6.2016

V rámci týdne s projektem Celé Česko čte dětem zveme do mateřské školy naše absolventy, starší sourozence a všechny děti, které už umí číst, aby přišly do mateřské školy dětem přečíst ze své oblíbené knížky malou ukázku.
Budeme se těšit během odpoledního odpočinku na vaši návštěvu. Přijďte svým mladším kamarádům ukázat, že knížka je váš kamarád a také jak jste se naučili číst.
Těšíme se na vás.
Vaše školička

14. 6. 2016

Rozpustilý kabaret v sále U Kafků

v úterý 21.6. od 9.00 hodin

V úterý 21. 6. půjdou děti z obou tříd na Rozpustilý kabaret, který uvede v sále U Kafků Liduščino divadlo. Divadlo pořádá rodinné centrum Leťánek.
Začátek představení je v 9.00 hodin, proto žádáme rodiče, aby tento den přivedli své děti do mateřské školy nejpozději v půl deváté.
Vstupné 40,- Kč/ dítě bude hrazeno z provozu MŠ.

23. 6. 2016

Loučení s předškoláky


28. 6. 2016

Přejeme vám i vašim dětem

sluníčkové prázdniny

V letních měsících bude provoz MŠ přerušen
od 1. 7. 2016 - 12. 8. 2016.
Pro přihlášené děti provoz zajistíme v tomto termínu:
15. 8. - 26. 8 2016
poplatky spojené s prázdninovým provozem budou splatné v prvním týdnu provozu.

Vážení rodiče, dovolte mi ještě pár slov na závěr školního roku.
Včera jsme si užili společné rozloučení s předškoláky na zahradní slavnosti. Letos poprvé nám poskytla stín nová pergola a celá terasa tak získala přátelštější vzhled. Co mělo být řečeno, to řečeno bylo. Věříme, že jste si užili příjemné odpoledne se svými dětmi a byl to příjemně strávený čas nás všech - dětí, rodičů, personálu mateřské školy.
Děkujeme za množství dobrot, které jste přinesli.
Děkujeme za velkorysý dar všem zaměstnancům školy a věřte, že se těšíme na středeční odpoledne, kdy si ho užijeme!
Děkujeme za slova uznání a spokojenosti.
Vaše školička

24. 8. 2016

Volné místo v mateřské škole

Volné místo v MŠ


1. 9. 2016

Museum betlémů v Karlštejně


1. 9. 2016

Mikuláš


1. 9. 2016

Brigáda


1. 9. 2016

Psovody u vody

uvidíme v pondělí 5.10.


1. 9. 2016

Celodenní výlet obou tříd

ve středu 18.5.2016


8. 12. 2016

Vystoupení dětí 11. 12. od 16 hodin

"Těším se, těším, že přijdou zas

Vánoce bílé, ten krásný čas..."Vážení rodiče,
zveme vás na letovskou náves v neděli 11. prosince odpoledne, přijďte si užít stříbrnou neděli spolu se svými dětmi.
Děti zazpívají, zarecitují a zatančí, společně si zazpíváme, děti vystoupí v 16 hodin, přijďte určitě dříve, v prodejním stánku vám nabídneme vánoční výrobky dětí a na zahřátí přidáme vánoční punč a dobrou náladu.
Těšíme se na společné adventní setkání.

28. 2. 2017

Zápis do MŠ na školní rok 2016/17

úterý 10. května 2016 od 8.00 hod do 16.00 hod

Vážení žadatelé, termín zápisu pro nový školní rok byl stanoven na úterý 10. května 2016 v době od 8.00 do 16.00 hodin. Žádosti o přijetí jsou ke stažení na webových stránkách v sekci DOKUMENTY nebo si je můžete vyzvednout v kanceláři ředitelky školy v době provozu mateřské školy. Ve stejné sekci rovněž najdete Kritéria a upřesnění podmínek zápisu.
K zápisu kromě Vašeho občanského průkazu a rodného listu dítěte, přineste vyplněnou žádost včetně lékařského potvrzení.

Archiv: Aktuální 2014/2015 2017/2018 2015/2016 2013/2014 2016/2017 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023